Свалявська гімназія - середній загальноосвітній навчально-виховний заклад ІІ-ІІІ ступенів навчання з поглибленим вивченням іноземної мови за програмами спеціалізованих шкіл та окремих предметів, відповідно до профілю, що забезпечує науково-теоретичну, гуманітарну, загальнокультурну підготовку обдарованих і здібних дітей. До структури гімназії входить школа першого ступеня (1-4 передгімназійні класи). Головною метою діяльності гімназії є забезпечення права громадян на здобуття повної загальної освіти, створення умов для навчання талановитої, обдарованої молоді, залучення її до систематичної науково-дослідницької,пошукової, експериментальної  роботи.

Із Статуту Свалявської гімназії

Проблемне питання, над яким працює педагогічний колектив гімназії:
      "Науково-пошукова діяльність гімназії з упровадження у навчально-виховний процес нестандартних форм і методів роботи, забезпечення умов індивідуального розвитку, стимулювання творчої активності гімназистів шляхом індивідуалізації та диференціації".